Záhradné sady

ZÁKLADNÉ ÚDAJE PLÁNY ŠTÚDIA REALIZÁCIA

ZÁKLADNÉ ÚDAJE O PROJEKTE

Názov: Záhradné sady – fáza 1A
Lokalita: Prešov
Druh projektu: Rezidenčný
Typ projektu: novostavba
Status projektu: realizácia
Klient: Platea Nova s.r.o
Realizácia: 09/2018-08/2019
Podlahová plocha bytov: 2388,03 m2
Zastavaná plocha: 697,32 m2
Plocha pozemku: 2011 m2
Počet jednotiek: 22 rodinných domov, 66 bytov
Použitý stavebný materiál
Konštrukčný materiál obvodových stien:  POROTHERM Profi 25 izolácia polystyrén 16 cm
Konštrukčný materiál stropov: Železobetón , tepelná izolácia strechy PUREN FD-L 022 (PIR) pri vpusti 20 cm


PLÁNY

Rodinný dom C

pôdorys

ŠTÚDIA

Návrh rodinných domov s bytovými jednotkami vznikol v širšom centre mesta a v priamom styku s „Vládnou štvrťou“, na mieste s panoramatickými výhľadmi na mesto a okolitú prírodu.

Prvá fáza projektu Záhradné sady prinesie spolu 22 viladomov s tromi bytovými jednotkami. Spolu tak ponúkne 66 bytov, od praktických dvojizbových až po priestranné štvorizbové.

Pri návrhu sme nezabudli na pocit bývania a v návrhu počítame s terasami s nášlapnou vrstvou zo sibírskeho smreku či kvalitnými plastovými oknami na fasáde. Použite nadštandardných zvukovoizolačných tehál medzi bytmi je ďalší dôležitý prvok dobrého bývania. Pri samotnej  výstavbe je dôležité prevedenie jednotlivých detailov ako dôsledné vyplnenie dutín betónovou zmesou či natavenie asfaltových pásov po obvode a použite zvukovoizolačnej peny, prípadne minerálnej vlny špeciálne určenej na utesnenie akustických mostov. Takéto, po dostavbe neviditeľné prvky budú mať veľmi pozitívny vplyv na kvalitu bývania budúcich obyvateľov.

 Všetky byty majú rozumnú dispozíciu a poskytujú veľký komfort na relatívne malej ploche. Na prízemí rodinného domu sa nachádza jeden byt so súkromnou záhradou a na druhom nadzemnom podlaží dva z ktorých jeden ponúka veľkú terasu a druhý vlastnú záhradu . Dostatok priestoru a optimálne rozloženie miestností spolu s benefitmi lokality tvoria základ pre komfortné bývanie.

REALIZÁCIA

Na začiatku sme z dôvodu svahového územia v dvoch smeroch potrebovali polohopisné a výškopisné zameranie a geologický posudok územia.

004xx

003xx

007xx

001xx

002xx

005xx