Byt 20

ZÁKLADNÉ ÚDAJE PLÁNY REALIZÁCIA PREZENTÁCIA

ZÁKLADNÉ ÚDAJE O PROJEKTE

Názov: Byt 20
Lokalita: Banská Bystrica
Druh projektu: realizácia interiéru
Status projektu: realizácia
Klient: súkromný
Projekt: 05/2018
Plocha bytu: 43,5 m2
Počet izieb: 2


PLÁNY

Navrhovaný stav


REALIZÁCIA

S návrhom  interiéru bytu sme počítali už počas prípravnej fázy projektu. To nám umožnilo ponechanie betónových stien v surovej, priznanej forme. Riešenie, ktoré nie je pre každého, v tomto prípade zapadá do celkového konceptu návrhu a v kombinácii s dubovými parketami a použitými materiálmi vytvára veľmi príjemnú atmosféru. Pri vstupe do bytu zaujme nerušený výhľad cez rozsiahle zasklenie, prebiehajúce cez celé čelo bytu orientované na severovýchod.
Byt je rozdelený na dennú a nočnú zónu. Vstupná časť s rozsiahlym zabudovaným šatníkom plynulo prechádza do hlavného obytného priestoru. Miestnosť predeľuje tmavý kuchynský ostrov, ktorý zároveň slúži ako jedálenský stôl s vyšším sedením. Zo zádveria je prístupná stroho zariadená kúpeľňa obložená kamenným obkladom s vaňou a zrkadlom prechádzajúcim celou miestnosťou.

Interiér ktorý sme navrhli je v prvom rade funkčný. Výber použitých materiálov a farieb necháva vyniknúť samotnú stavebnú podstatu a orámovaný výhľad do mesta a krajiny. Betón, drevo a hladkú omietku dopĺňajú čierne nábytkové boxy a výrazná zrkadlová zástena. Žiadne luxusné materiály, drahé atypické detaily či zariadenie, zato však využiteľný a funkčný byt s potenciálom pre plnohodnotné bývanie v centre mesta.

Spálňa s dvojposteľou s látkovým čelom a zabudovanou šatníkovou skriňou poskytuje nerušený výhľad na centrum mesta.

PREZENTÁCIA

https://homebydleni.cz/bydleni/design-interieru/dvoupokojovy-byt-v-banske-bystrici-jak-to-vypada-kdyz-se-nemuseji-delat-zadne-kompromisy/